Felnőtt és gyermek fogszabályozás
A fogszabályozás célja nemcsak a szép, szabályos fogak, az esztétikus mosoly létrehozása, hanem az is, hogy a torlódott, megdőlt, rendellenesen harapó fogakat olyan megfelelő helyzetbe hozzuk, hogy azzal a páciens jól tudjon rágni, beszélni. A fogszabályozással a fogszuvasodások egy része, valamint a fogágybetegségek és az ízületi elváltozások is megelőzhetők.
A fogszabályozás általában 1,5 – 2 évig tart. 6-7 éves korban már el lehet kezdeni, felső korhatár nincs. Ma már egyáltalán nem ritkaság a felnőttkori fogszabályozás, tehát sohasem késő!
A kivehető készülékeket általában gyermekkorban 12 éves korig ajánljuk. 12-13 éves kor felett és felnőtteknél inkább a rögzített készülékeket alkalmazzuk. Ezek lehetnek külső íves fém, porcelán vagy esztétikus készülékek. Lehetőség van az átlátszó, szinte láthatatlan fogszabályzók készíttetésére, illetve a belső íves, a fogív belső /nyelv felőli/ oldalán haladó rögzített készülék használatára, amely a környezet számára valóban láthatatlan.
A fix fogszabályzó eltávolítása után a tökéletes, tartós rögzülés érdekében még kivehető készüléket kell viselni éjszakánként, addig amíg az elmozdított fogak tökéletesen stabilizálódnak a helyükön.